Bring Me The Horizon

Podrobnosti

Čas: Červen 04, 2020 20:00
koupit vstupenky

O interpretovi

Rockoví drzouni s tahem na branku z anglického Sheffieldu se dali dohromady v roce 2004 a stále jsou na vzestupu, což ukázali i na Rock for People 2019. Agresivní melancholici, co kašlou na tradice. Na své cestě oscilují mezi death/metal/melodic corem až po elektrometal, tu s prvky popu, heavy rocku, punku, numetalu a samozřejmě kolem se plížícího emostylu, lačně vyhlížejícího smrtku na horizontu. Svojí tvorbou poctivě pracují na demontáži starého vyprázdněného světa, snaží se jeho konec uspíšit zvukovými plochami, mohutnými kytarovými stěnami, které vás zavalí jako tsunami.

Kontrast mezi klidnějšími a vypjatými pasážemi by se dal přirovnat k návštěvě sauny žár – mráz – žár – mráz… Texty drásají do hloubky a melodické zpěvné refrény, které tito muzikanti umí napsat, si lehce probojují cestu vpřed. Jako hlavní skladatelé figurují Oliver Sykes a Jordan Fish. Zvuk je mohutný až pompézní, podpořený klávesovými plochami a znásobenými kytarami. Po rošádách roku 2014 přibyl do kapely klávesák Jordan Fish.

Bring Me the Horizon aka BMTH si své místo na slunci již vybojovali, slávou se ověnčili, s každým novým albem se vyvíjejí a neustále experimentují.

To je patrné i na letošní desce Amo, která byla hudebními kritiky i fanoušky přijata s nadšením.

Sociální sítě:

Youtube


Instagram